Evden Eve Nakliyatta Çalışan Personel Sayısı Kaç Kişidir?

Cevaplar

Uzman

Uzman

Nakliye sektörü içerisinde taşımacılık hizmeti sunan evden eve nakliyat firmaları, profesyonel ve güvenilir bir hizmet için kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadırlar. Bu amaçla ev ve ofis eşyalarının bulunduğu adresten eşyalara uygun paketlemeler yaparak yeni adrese taşımaktadırlar. Tüm bu görev ve sorumlulukların kaliteli hizmet çerçevesinde gerçekleştirilebilmesi için uygun araç filosu ve en önemlisi ideal personel sayısı ile hizmet vermeleri gerekmektedir.

Evden eve nakliyat hizmeti işlerinin en iyi artılarla ve profesyonel hizmet çerçevesinde gerçekleştirilebilmesi için taşınma işlemlerinde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak ilk koşuldur. Bu noktada Evden Eve Nakliyatta Çalışan Personel Sayısı Kaç Kişidir soru başlığına değinmek gerekmektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki; nakliyatın zamanında ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için personel sayısının en ideal rakamlarda olmasına dikkat edilmektedir.

Nakliyat firmaları, taşınma işlemi esnasında ev ve ofis eşyalarının demontaj, paketleme, taşıma ve kurulum gibi işlerini üstlenmektedirler. Ayrıca taşıma sonrasında tüm eşyaların istenilen bölgelere yerleştirilmesini de sağlamaktadırlar. Ancak bu aşamada taşıma hacmi nedeni ile Evden Eve Nakliyatta Çalışan Personel Sayısı Kaç Kişidir sorusu önemli bir detayı oluşturmaktadır. Nakliyatta taşıma işlemlerinde personel sayısı eşyaların hacmine ve yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle nakliyesi yapılacak ev veya ofisin metrekare büyüklüğü ve eşya sayısı personel sayısının belirlenmesine katkı sağlayan en önemli faktördür.

Taşımanın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için taşınacak eşya yoğunluğunun haricinde, inilecek ya da çıkılacak kat sayısı, asansör sisteminin kullanımı, araç yanaşma mesafesi, eşyaların kırılma riskleri gibi unsurlar göz önünde bulundurularak ideal personel sayısı belirlenmektedir. Bu rakamlar taşınma esnasında oluşabilecek risklerin ve hasarların önüne geçilmesinde önem arz ederken taşıma süresinin de en ideal zaman diliminde gerçekleştirilmesine olanak sunmaktadır.

Genellikle eşya yoğunluğu standart olan 1+1, 2+1 evler ile ofislerin nakliyat süreleri yeni adresin mesafesine bağlı olarak ortalama bir gün içerisinde ideal personel sayısı ile yapılabilmektedir. Taşıma esnasında taşımaya uygun demontaj, paketleme, eşyaların araca yüklenmesi, yeni adrese taşınması ve montajı ile birlikte yerleştirilmesi personeller tarafından yapıldığından nakliyat süresini direkt olarak etkilemektedir.

Taşıma günü süresinin uzaması müşteri ve firma mağduriyetlerine neden olmaktadır. Taşıma için gerekli olan süre içerisinde tüm nakliyat işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Aksi halde müşteri ve nakliyat firması arasında anlaşılan tarihin dışına çıkılmakta ve süreç uzamaktadır. Bu nedenle firmalar eşya yoğunluğu ile orantılı olarak taşıma işlemlerinin ideal zaman içerisinde gerçekleştirebilmek adına standart eşya tiplerinde 2 ya da 3 kişilik personel sayısı ile hizmet vermektedirler. Ancak eşya yoğunluğu fazla olan ev ve ofislerde bu rakam 6 ila 8’a kadar çıkmaktadır.

Evden Eve Nakliyatta Çalışan Personel Sayısı Kaç Kişidir konu başlığında ele alınacak bir diğer husus araç yanaşma mesafesidir Araç yanaşma mesafesi uzun olan konumlarda ekstra personel sayısına ihtiyaç duyulabilmektedir. Aracın yeni adresteki konumuna uzak olması taşıma mesafesinin artması anlamına gelmektedir. Bu durum hem iş yükünün artmasına hem de zaman açısından mağduriyet yaşanmasına neden olduğu için; bu tip durumlarda firmalar tarafından personel sayısı arttırılmaktadır. Böylece iş yükü hafifletilerek zamandan tasarruf edilmektedir.

  • Bu cevaplar yardımcı oldu mu?